Regulácia teploty

Inteligentné kúrenie a klimatizácia

Užite si doma ideálnu teplotu po celý rok bez vysokých nákladov, starostí a neustáleho zložitého nastavovania.

Prídete z práce a v obývacej izbe máte útulných 22 °C. V kúpeľni si dáte vaňu pri relaxačných 25 °C a spálňa je na spánok pripravená teplotou 20 °C. S Loxone si jednoducho nastavíte, aké teploty a kedy chcete mať v ktorej miestnosti a o nič viac sa nestaráte. Len si užívate výnimočný komfort. Dom využije nielen rôzne zdroje vykurovania a spočíta si ich schopnosti, ale aj tieniacu techniku a klimatizáciu. Keď nie ste doma alebo keď vetráte, automaticky šetrí energiou.

Inteligentná regulácia teploty

V každej miestnosti môžete mať v rôzny čas rôznu teplotu podľa vašich preferencií. Nemusíte myslieť ani na vypnutie pri vetraní alebo pri režime dovolenka. O všetko sa postará Loxone Smart Home.

Ideálna teplota v každej miestnosti

V chytré domácnosti od Loxone je za každej situácie správna teplota. Inteligentné kúrenie či chladenie reguluje teplotu jednotlivých miestností samostatne. Pozná vlastnosti každej izby a vie, čo robiť, aby v určený čas mal požadovanú teplotu. Berie do úvahy sviatky, spozná neprítomnosť a spolupracuje so tieniace technikou.

IG_einzelraumregelung

Kúrenie sa samo učí, ako sa má správať

Vďaka inteligencii Miniserveru vykurovanie vie, kedy má začať kúriť, aby v miestnosti bola požadovaná teplota dosiahnutá v určený čas. Potom už len udržuje konštantnú teplotu bez kolísania a zbytočného plytvania energiou. V zime už žiadne návraty z práce do vymrznutého domu a v lete už žiadne horúco a dusno v spálni!

Jednoduché ovládánie

V tradičnom poňatí býva jeden termostat pre niekoľko miestností. Pre individuálne nastavenie musíte točiť hlavicami. V šikovnom dome možno zmeniť komfortnú teplotu každej miestnosti pre rôzne časy pomocou aplikácie alebo cez webový prehliadač.
Domácnosť sa ľahko prispôsobí rôznym situáciám vďaka prednastaveným režimom. Často využívané sú napríklad: party, dovolenka, choroba, ochrana pred zamrznutím, atď. Nemusíte teda meniť celý program, stačí len prepnúť na iný režim a požadované nastavenia sú okamžite aktívne.

Vykurovanie na plný plyn

Miniserver vie všetko o vašu domácnosti, o prítomnosti v izbách a pozná aj predpoveď počasia. Podľa toho dokáže upraviť program. Ak máte v miestnosti viac zdrojov tepla, inteligentný dom sám aktivuje sekundárny vykurovací okruh, pokiaľ ten základný na vykurovanie nestačí. Vždy je tak zaistená požadovaná teplota, bez nutnosti zásahu.

Úspory energií za teplo aj klimatizáciu

Počas dovolenky sa dom prepne do úsporného režimu. Šetríte, bez toho aby ste na to museli myslieť. Vykurovanie a chladenie domu spolupracuje so tieniace technikou. Niekedy stačí k vyhriatie či ochladeniu miestnosti mať žalúzie v správnej polohe. Loxone sa o to postará, aj keď nie ste doma. Častým problémom vykurovanie a chladenie je, že spolu nekomunikujú. Klimatizácia tak pokojne zopne spolu s kúrením. V šikovnom dome od Loxone sa toto nestane, lebo všetko je prepojené. Vďaka tomu tiež už nehrozí žiadne vyhadzovanie peňazí oknom. Akonáhle ho otvoríte, kúrenie sa vypne.

Nastavenie časov

V prehľadnom rozhraní si jednoducho nastavíte aké teploty chcete v ktorej hodiny zvlášť pre pracovné dni i sviatky a víkendy.

Záznam štatistík

Môžete si zaznamenávať štatistiky o vykurovaní a porovnávať úspory, ktoré ste dosiahli pomocou regulácie vykurovania s Loxone.

Ochrana pred vetrom

Ak sa blíži búrka, dom o tom vie a žalúzie automaticky vytiahne do bezpečnej polohy.

Ochrana proti zamŕzaniu

V zime sa počas dlhšej neprítomnosti môže teplota veľa znížiť. Chytrý dom začne včas kúriť, aby voda v rúrkach nezamrzla.

Hlavice sa o seba starajú

Dlhé obdobie bez pohybu hlaviciam nerobí dobre. Loxone sa ale o nich stará a pravidelne ich zatvára a otvára.

Prirodzené svetlo

Keď ste v miestnosti, lamely žalúzií sa otáčajú tak, aby pustili dovnútra prirodzené svetlo.

Teplotný časovač

Pre krátkodobé zmeny teploty aktivujete časovač a nemusíte meniť režimy tam a späť. Vyhreje treba kúpeľňu na hodinu.

Doba prevádzky

Stráži čas, po ktorý sú v chode čerpadla, kotly a ďalšie zariadenia. Vďaka tomu vám včas pripomenie, že je potrebné vymeniť filter alebo údržba kotla.

Všetko pod kontrolou

Je jedno, jakého výrobce a jaký typ topení vyberete. Chytrý dům Loxone je kompatibilní se všemi a umí je kombinovat.

Zažite skutočne inteligentný dom na vlastnej koži !

Srdečne Vás pozývame do novootvoreného showroomu v Komárne, kde máte možnosť si vyskúšať skutočne inteligentný dom na vlastnej koži! Prevedieme Vás cez bežnú dennú rutinu a predvedieme výhody bývania s autopilotom. Zistíte, že aj váš domov môže byť pohodlný, ľahko ovládateľný, bezpečný a ešte vďaka tomu ušetríte.

Najväčší showroom na Slovenku !

Foto album

Pozrite si fotky zo vzorovej inteligentnej domácnosti

Navštívte nás

M. R. Štefánika 5, Komárno

Zavolajte nám

+421 905 307 852

Kontaktujte nás

hanna@hanna.sk