Osvetlenie

Inteligentné osvetlenie pre Váš domov

Svetlá dnes nemusíte len vypínať a zapínať. Môžete meniť intenzitu, farby a rôzne zdroje podľa nálady a využiť tak schopnosti osvetlenia naplno. S Loxone Smart Home je to rýchle a jednoduché. Väčšinu práce za vás urobí inteligentné osvetlenie samo.

Vaše svetla vie, čo majú robiť

Svetlá majú až zázračnú schopnosť premeniť akúkoľvek miestnosť a tiež vašu náladu. Správna voľba svetiel navodí relaxáciu, sústredenia či trebárs energiu pre správnu párty. Podobne, ako by dnes málokto chcel čiernobielou televízii, sa už neuspokojíme s jedným svetlom, ktoré buď zapneme alebo vypneme, ale ovládať rad tlačidiel každý deň nie je práve pohodlné. Čo s tým?

Využite rôzne zdroje

Inteligentná domácnosť zvládne ovládať všetky bežne dostupné typy svetiel od klasickej žiarovky cez farebné LED pásiky po žiarivky. Môžete automaticky stmievať, meniť farby a pokojne aj blikať. Existujúce zdroje možno ľahko integrovať bez sekania do stien.

IG_lights

Zápustné svetlo

Vstavaná konštrukcia pre stropy, steny či nábytok.

Prisadené svetlo

Moderné svetelné zdroje pre stropy a múry

Závesné svetlo

Nadčasový a elegantný design

Ďalšia kapitola inteligentného osvetlenia

Svetlo ovplyvňuje naše životy každý deň. Výsledkom investovania veľa času a vášne sú nové nadčasové produkty s ktorými prichádza ďalšia kapitola inteligentného osvetlenia.

Stropné LED svetlo RGBW

Nové stropné svietidlo nie je len najjednoduchší spôsob, ako získať krásne svetlo vo všetkých izbách. Vďaka integrovanému detektora pohybu a senzoru osvitu prevezme aj rad ďalších úloh. Nenápadný a všestranný pomocník.

  • Najjednoduchšia voľba
  • Perfektná svetelná nálada v každej situácii
  • Integrovaný detektor pohybu
  • Integrovaný senzor osvitu

Osvetlenie

Koniec tápania v tme. Vstup do miestnosti aktivuje správne svetlo podľa dennej doby. Skvelá funkcia, ktorá je štandardná pre všetky Loxone svetlá.

Alarm

Ak by sa niekto pohyboval v dome bez oprávnenia, detektor pohybu to zistí. Dom nepozvaného hosťa vyženie a majiteľa informuje o incidente.

Hudba

Obľúbená hudba po celý deň: Ráno sa aktivuje sa pri vstupe do kúpeľne a postará sa o príjemný vstup do nového dňa.

a ešte o niečo viac...

Vďaka 100% integrácii do Loxone je možné využiť množstvo ďalších inteligentných funkcií. Trebárs nočné osvetlenie: tlmené oranžové svetlo na cestu do kúpeľne bez narušenia spánku.

LED Spots RGBW Tree V2

Pôsobivé a individuálne prispôsobivé

Mäkké farebné svetlo

Rozptýlené svetlo poskytuje príjemnú atmosféru osvetlenia a neoslňuje. LED Spoty môžu svietiť v miliónoch rôznych farieb.

Zamerané teplé biele svetlo

Zaostrené biele svetlo zaisťuje vynikajúcu jasnejšie osvetlenie celej miestnosti. Je vhodné najmä pre prácu.

Ideálne pre všetky obytné priestory

Kúpelňa

LED Spoty poskytujú milióny rôznych farieb pre efektívne svetelné nálady.

Obývačka

Vďaka plynulému premenlivému stmievanie zaistí pocit dobrej pohody.

Kuchyňa

V kuchyni či pracovni zariadi jasne a prirodzene osvetlenej pracovnej plochy.

LED Spots WW V2 (PWM)

Veľká inovácia doteraz najúspešnejšieho svetla od Loxone. LED Spot WW vie plynule nastavovať jas a zabezpečuje príjemné biele svetlo s teplotou 3000 K. Novo je vybavené jedinečnou architektúrou pre lepší výkon i svetelné vlastnosti.

Perfektná dvojka s RGBW Dimmer 24V

Aby ste využili plný potenciál našich svetiel, vyvinuli sme tiež špičkové stmievače. Pri využití RGBW DIMMER Loxone garantujeme 100% hladkú integráciu svetiel do chytrého domu.

Závesné svetlo RGBW Tree

Konečne! obľúbené závesné svetlo RGBW je teraz k dispozícii aj vo verzii Tree!

Inovatívny prístup a využívanie špičkových technológií stvorili legendu. Závesné svetlo kombinuje difúzna farebné a smerové biele svetlo v jednom svietidle. Novo navyše nie je potrebné použiť externý stmievač. Verzia Tree si vystačí s napájaním a pripojením na Tree zbernicu podobne ako rad ďalších Loxone produktov.

Žltá
Zaručuje príjemnú atmosféru, podporuje koncentráciu a komunikáciu.
Oranžová
Oranžová vytvára teplo a pohodu, zdvihne náladu a sprevádza sociálne spolužitie.
Zelená
Zelená vyžaruje kľud, prirodzenosť a zvyšuje celkovú pohodu.
Fialová
Fialová má meditačné účinky a podporuje kreativitu.
Modrá
Modrá je ukľudňujúca a opticky zväčšuje miestnosť.

Nekonečné možnosti v aplikácii

Ovládať svetlá mobilom nebude nikdy tak pohodlné a intuitívne ako tlačidlom. Aplikácia má ale iné výhody. Občas môžete chcieť niečo špeciálne. Alebo zmeniť nastavenie scény, či napríklad rozsvietiť dom, keď ste na záhrade. Vtedy príde rad na Loxone Smart Home App.

Svetelné nálady

Celá miestnosť jedným stlačením

Bez ohľadu na počet a typ svetiel vám bude stačiť jediné tlačidlo. Stlačením aktivujete takzvanú “náladu”, čím zvolíte požadovanú atmosféru. Nemusíte tak zakaždým tápať, ktoré z tlačidiel stlačiť a pre rôzne svetlá nastavovať tlmenie či farbu. Radšej ani nechcite vedieť, koľko času a nervov takto možno stratiť za rok.

touch_pure_white

Spestrite si domov farbami

Svetlá majú až zázračnú schopnosť premeniť akúkoľvek miestnosť a tiež vašu náladu. Správna voľba svetiel navodí relaxáciu, sústredenia či trebárs energiu pre správnu párty. Podobne, ako by dnes málokto chcel čiernobielou televízii, sa už neuspokojíme s jedným svetlom, ktoré buď zapneme alebo vypneme, ale ovládať rad tlačidiel každý deň nie je práve pohodlné. Čo s tým?

Opúšťam miestnosť / dom

Dvoj-klik zhasne svetla (vypne tv pod.) A prepne miestnosť na autopilota. Trojstisk môže fungovať pre celý dom pri odchode.

Svieti, len, keď je potrebné

Váš dom vie, koľko svetla je v miestnosti. Rozsvieti teda len vtedy, keď je to potrebné. Žiaduce hladinu osvetlenia si stanovíte sami.

Tlmené svetlo

Získajte príjemnú atmosféru a ušetrite energiu. Tlmené svetlo sa hodí aj napr. Pri nočnej ceste na WC: neoslní a nepretrhne spánok.

Budenie svetlom

Nechajte sa budiť pomaly narastajúcou intenzitou svetla. Príjemný štart do nového dňa, z ktorého vás nebudú bolieť oči.

Postupné rozsvietenie / zhasnutie

Funkcia Fade In / Fade Out sa postará o pozvoľné rozsvecovanie a zhasínanie svetiel. To je príjemné pre oči a predlžuje životnosť svetelného zdroja.

Miešanie svetelných nálad

Primiešajte svetelnú náladu do inej. Stačí podržať dlhšie tlačidlo.