Ozvučenie

Hudba v každej miestnosti

Hudba dokáže znižovať hladinu stresu a pomáha nám cítiť sa príjemnejšie. S jej pomocou ľahko zmeníte atmosféru. A pritom neruší vašu pozornosť ako napríklad televízia. Nechajte sa prebudiť obľúbenou skladbou, počúvajte upokojujúcu tóny vo vani, nastavte si vlastnú melódiu zvončeka. To a oveľa viac vám umožní multiroom audio v Loxone.

Všetko ovládanie na jednom mieste

V inteligentnej domácnosti nemusíte používať celý rad ovládačov a tápať, ktorý je od čoho. Vďaka Loxone môžete integrovať prakticky akékoľvek zariadenie ako TV, satelit, zosilňovač a podobne. Všetko potom môžete plnohodnotne ovládať z aplikácie a zahrnúť do automatizácie (zapnem TV, vypne sa hudba).

Vo svojej dlani máte vždy kompletné ovládanie. Vidíte, kde čo práve hrá a môžete kedykoľvek zasiahnuť či upraviť nastavenia. Spustiť, vypnúť, zmeniť hlasitosť, prepnúť skladbu, editovať playlist či prechádzať celú knižnicu.

Multiroom systém

Multiroom audio umožňuje skôr nemysliteľné. Skúste si to predstaviť: V každej miestnosti by bolo zariadenie: rádio v kúpeľni, CD prehrávač v kuchyni, Hi-Fi vežu v obývacej izbe. Bolo by takmer nemožné preniesť piesne z jednej miestnosti do druhej. Odmyslíme Ak teda možnosť nastaviť hlasitosť na maximum, čo by asi nevyhovovalo susedom.

Hudobný multiroom systém odstraňuje tieto bariéry. Umožňuje nám púšťať si kedykoľvek všetku našu hudbu v každej miestnosti. V jednej chvíli pritom môžu hrať rôzne zdroje. Napríklad zatiaľ čo hrá relaxačná hudba v obývačke, deti počúvajú audioknihu vo svojej izbe. Nielen to je možné v Loxone Smart Home vďaka zariadeniu menom Music Server.

ikona loxone touch

Najjednoduchšie ovládanie

Podobne ako pri osvetlení nie je pohodlnejšie ovládanie než tlačidla. Dve pre každú miestnosť, Vám postačí vo väčšine prípadov. Hlasitosť hore / dole, dvoj-klik pre iný zdroj alebo pre vypnutie / zapnutie.
Jedným stlačením možno tiež vykonať viac úkonov. Napríklad zapnúť hernú konzolu a prepnúť TV na správny vstup.

Príjemné prebudenie

Koniec rinčanie budíka. Čo takto pomaly sa zosilňujúce obľúbená hudba v spojení s vpustením ranných lúčov do miestnosti?

V každej miestnosti správna atmosféra

Vďaka systému multiroom audio môžete v každej miestnosti počúvať inú hudbu. V kuchyni niečo energického, v kúpeľni relaxačného a v detskej izbe napríklad rozprávky. Pritom vám stačí jediné zariadenie a nič nemusíte prenášať či kopírovať.
Vybrať si môžete z mnohých zdrojov. Vašu kompletnú hudobný zbierku budete mať na jednom mieste. Doplnia ju hudobné služby ako napríklad Spotify, TuneIn, Google Play, internetové rádiá či stream priamo zo smartfónu. Pomocou vstupu LineIn možno pripojiť napríklad aj gramofón.

Dom s vami bude hovoriť

Schopnosť vášho domu prečítať správu využijete v mnohých prípadoch. Povie vám napríklad, že sauna už je vyhriata či varuje, že sú otvorené okná, keď sa blíži dážď.

Stíšenie zvončeka

Deti už spia? Prepnite zvonček na tichý režim a nikoho už neprebudí.

Opúšťam izbu / dom

Stlačením vypnete hudbu v miestnosti, troj-klikom tlačidlá pre odchod či spánok potom v celom dome.

Automatické spustenie

Pri vstupe do miestnosti Vás privíta dom hudbou alebo Vašou obľúbenou rozhlasovou stanicou.

Diskrétny alarm

Kým všetkých vydesí akustický alarm, dostanete notifikáciu a môžete zabrániť nechcenému poplachu.