Welness

Domáci welness

Inteligentný bazén

V Loxone inteligentnej domácnosti môžete integrovať svoj bazén. Dům bude automaticky čistiť vodu, dávkuje dezinfekciu, dopúšťa sa bazén, reguluje teplotu a ovláda kryt bazénu. Nikdy už nebude hroziť, že deti môžu do bazénu bez vašeho vedomia. Večer sa pre zvýšenie atmosféry aktivuje osvětlení bazénu.

Kúpacia sezóna bez práce a starostí

Kto by sa netešil na sezóne kúpania. Bohužial sa s vlastným bazénom tiež zvyšujú starosti s údržbou. I na toto sme v Loxone mysleli, pretože spokojené bydlení si bez inteligentného bazénu niekedy nedá predstaviť. V tomto blogu predstavíme automatizáciu bazénu v šikovnom dome Loxone s pomocou AquaStar Air.

Najlepšia kvalita vody bez práce

Automatizovaný bazén vie, čo je treba urobiť. Vďaka filtrům, vratnému toku, oplachování a cirkulačným funkciam bazén vždy zostane čistý a hygienický. Vy nemusíte na nič myslet, všetko sa postará technológie.

Plne automatické vybavenie bazénu

Starostlivosť o bazén vyžaduje desať minút za deň a má málo znalostí. Ak pripojíte k bazénu AquaStar Air, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre systém Loxone, sa postará o to, aby ste si zaistili šikovný dom. Užite si inteligentné ovládanie bazénu.

Výhody Loxone Aquastar Air
• Loxone Smart Home sa stará o náročnú a praktickú obsluhu

• Šetrí Váš čas a zaistí najlepšiu kvalitu vody

• Vďaka inteligentnej domácej aplikácii Loxone máte vždy úplnú kontrolu

• Jednoduché ovládanie pokročilých funkčných ako napr. protiprúd

• Jednoduché uvedenie do prevádzky bez zložitých úprav elektroinštalácie

• Bezpečnosť detí aj zariadení: ovládanie máte pod kontrolou len vy

Všetko pod kontrolou:

Dialkové ovládanie bazénu z aplikácie

V práci sa rýchlo pozrite do aplikácie Loxone a viete, že sa môžete tešiť na večerné oslavy. Ukazatel hovorí, že už bola dosiahnutá komfortná teplota vody. Vďaka ľahkému okluzu priamo z telefónu a už len odskočiť do osviežujúcej vody.

Či už ste doma alebo na cestách, máte bazén na dosah ruky. Vždy môžete sledovať a ovládať teplotu, hladinu, filtráciu, kryt bazénu, protiprúd a ďalšie.

Ovládanie krytu bazénu

Pri bazéne tiež prichádza nebezpečenstvo, napríklad keď sa malé deti hrajú okolo. Ukľudniť Vás môže bazénový kryt, ktorý navyše zabraňuje znečisteniu. Zatvorenie krytu je možné jednoducho kontrolovať podla magnetických dorazov. Bazén je súčasťou inteligentného zabezpečenia domácnosti.

Dopúšťanie vody podľa potreby

S inteligentným bazénom nemusíte riešiť, koľko vody vám deti pri hre “bomba” vyšpliechajú všade okolo. Doplňovanie si totiž bazén zariadi sám. Hladinu vody spozná podľa tlakového snímača. Ak sa ocitne pod nastavenou hodnotou, bazén sa automaticky dopustí. Všetko ide nastaviť i manuálne ovládať tiež cez aplikáciu či vizualizáciu v prehliadači (webové rozhranie).

Efektívne farebné svetlo

Ak sa večer zdržujete na záhrade okolo bazénu, dokáže farebné osvetlenie navodiť opravdu kouzelnou atmosféru. Automaticky se aktivuje při soumraku s předem nastavenými barvami, případně můžete barvy měnit podle nálady pomocí aplikace.

Ďalšie možnosti využitia

Filtrovanie

Voda nasávaná čerpadlom je filtrovaná cez filtračný piesok, kde sa zachytávajú nečistoty z bazéna. Do bazéna následne putuje vyčistená voda.

Cirkulácia

Pri cirkulácii AquaStar vodu nepúšťa cez filter, ale pumpuje ju priamo do bazéna - napr. Pre rýchle premiešanie.

Ovládanie teploty

Ak máte v bazéne regulácii teploty, môžete ľahko teplotu sledovať a pre určité časy nastavovať iné teploty. To všetko jednoducho pomocou vizualizácie.

Spätný preplach

V tejto polohe prúdi voda opačným smerom. Voda tlačí zospodu na piesok, kde sa vytvára vír a uvoľňujú sa nečistoty, ktoré sa následne odplavujú do kanalizácie.

Čistiaci výplach

Aktivuje sa po spustení spätného preplachu, aby sa zabránilo vniknutiu nečistôt späť do bazéna. Pritom sa znova piesok usadzuje a malé množstvo vody je vypustené do kanalizácie.

Vyprázdňovanie

Vyprázdňovanie slúži na to, aby ste po sezóne mohli ľahko nechať bazén vypustiť.

Dokonalé domáce saunovanie

Sauna môže byť ideálnym liekom na všadeprítomný stres a balzamom pre dušu i telo. Až múdra sauna nám ale umožní dopriať si maximálny zážitok z domáceho saunovania. Poďme sa pozrieť, aké možnosti nám inteligentné ovládanie sauny, respektíve jej integrácia do chytré domácnosti, ponúka.

Ďalšie možnosti využitia

Vyberte svoj smartphone ešte na zjazdovke. Otvorte Loxone aplikáciu a spojte sa s chytrým domom (Miniserverem). Pár dotyky si zapnite saunu a tešte sa na zaslúžený relax.

Po pracovnom dni ste veľmi unavení a ešte odpisujú na poslednú maily. Stačí vzdialene aktivovať saunu a maily vám pôjdu hneď lepšie od ruky. Môžete sa tešiť: fínska sauna je vyhriata, už keď parkujete.

Predstavte si situáciu: Ste v obývacej izbe. Máte chuť na saunu, ale nechcete sa dvíhať a už vôbec nie stále kontrolovať, či je vonkajšia sauna už vykúrená. Použite tabliet, aktivujte svoj obľúbený saunovací program a čakajte, než vám príde správa: “Sauna je pripravená”.

Pozor: Pre diaľkové ovládanie sauny je nutné dodržať všetky bezpečnostné predpisy a zákony.

Bezpečnosť vďaka inteligentnému dohľadu

S Loxone nezískavate len pohodlie a možnosť ovládania odkiaľkoľvek. Získavate ďalší dôležitý aspekt a rozmer - bezpečnosť:

Teplota, vlhkosť, detekcia dymu, otvorenie dverí, stav kachlí a ďalšie údaje môžete monitorovať. Akonáhle sa hodnoty vymykajú normálny / očakávanému stavu, je možné odoslať upozornenie prostredníctvom notifikácia, e-mailu alebo zavolanie (so službou Caller Service) a sauna sa sama vypne. To môže urobiť aj pri dlhšej neprítomnosti alebo stlačením odchodového tlačidla.

Znamenitý je tiež pocit istoty, že deti saunu nemôžu zapnúť. Vďaka absencii riadiacej jednotky priamo pri sauny je to ľahké. Každý užívateľ aplikácia môže mať prístup len k určitým funkciám. Deťom jednoducho ovládanie sauny v aplikácii neumožníte.

Kombinácia sauny, osvetlenia a vykurovania v celej miestnosti. Akonáhle sa idete saunovať, šikovný dom tomu prispôsobí celú miestnosť, kde sa sauna nachádza

  • Kúrenie nastaví komfortnú teplotu v celej miestnosti
  • Osvetlenie v miestnosti sa nastaví na svetelnú náladu saunovanie
  • Z reproduktorov sa spustí vaša obľúbená hudba
  • Miesto zvončeka v saune zablikajú svetla
  • Namiesto sledovania minútky sa v stanovených intervaloch zmení farba svetla
  • Vy si užívate zaslúžené chvíle pohody
  • Poklepaním na tlačidlo pri odchode všetko vypnete a aktivujete údržbu sauny