Hospodárenie s energiami

Inteligentná správa spotreby

Šikovný dom šliapne na brzdu výdavkom za energie a vy máte tak o starosti menej. Svetlá, spotrebiče, tienenie a všetko ostatné funguje ako dokonale zladený orchester. Neefektívnemu plytvaniu je koniec.

Využije prírodu vďaka spolupráci zariadení

Tieniaca technika môže pustiť do domu slnečný svit, aby pomohla kúrenie dosiahnuť žiaduce teploty. Ak by hrozilo prekúreniu, tak naopak zatieni a klimatizácia nepobeží zbytočne.

Hospodári s energiami efektívne

Loxone je perfektní pomocník i hospodář. Díky nonstop dohledu nad všemi zařízeními využije plný potenciál úspor za topení a klimatizaci, spotřebiče ve standby režimu či třeba závlahový systém. Zná totiž počasí, polohu slunce, učí se vaše zvyky či reaguje na přítomnost v domě.

federico-bottos-744760-unsplashsssss

Odpojí zbytočné zariadenia v standby

Ineligentná domácnosť sama odpojí od siete žrútov energie v podobe zariadení v standby režime (TV, Hi-Fi, video a pod.). Napríklad keď opustíte dom alebo idete spať.

samuel-zeller-722370-unsplash

Efektívne spotrebuje vlastnú energiu

Elektrina z domácej elektrárne sa hodí. Ale len keď ju spotrebujete. Posielať ju späť do siete je veľmi nevýhodné. Inteligentný dom dokáže využiť vlastné energie, aj keď nikto nie je doma. Môžete treba nechať pranie či umývanie v umývačke na dobu, kedy to bude zadarmo. Postará sa o to Loxone.

Na nič nezabudnete

Smart home znamená aj efektívne a rýchle ovládanie, ktoré vám ušetrí veľa starostí. Dvojklik vypne všetky svetlá a spotrebiče v miestnosti a uvedie ju do režimu autopilota. Trojstisk na tlačidlo pri posteli či odchodové tlačidlo urobí to isté pre celý dom a ešte aktivuje nočný režim / alarm.

Nájde príležitosti pre úspory

Pozrite si štatistiky kedykoľvek a kdekoľvek vo svojom telefóne či tablete. Okamžite vidíte, kde a kedy sa spotrebuje najviac energie.

Okamžitý prehľad o nákladoch

Váš šikovný dom Loxone sleduje celkovú spotrebu energie, plynu či vody. Podobne vám ukáže, aj koľko elektriny ste získali z vlastných zdrojov. Vyúčtovanie už vás nikdy neprekvapí.

50% úspora za kúrenie

Keďže inteligentná domácnosť reguluje každú miestnosť zvlášť na konkrétnu teplotu a v čase neprítomnosti aktivuje úsporný režim, neprekúrite nič zbytočne. Podľa spätnej väzby dokázali naši zákazníci takto redukovať často až polovicu nákladov za kúrenie.